Захист курсової роботи

Остаточна оцінка курсової роботи залежить від її якості, від думки наукового керівника і від оформлення. Досить часто, невміння відстоювати свою точку зору і непереконливий виступ на захисті може перекреслити всі переваги роботи. Питання про допущення курсової до захисту вирішується керівником. Для того щоб не було з цим жодних проблем, чорновий варіант роботи необхідно представити керівнику за 2-3 тижні до захисту, щоб встигнути внести необхідні зміни і доповнення. В разі, якщо студент невчасно віддає роботу на перевірку, він ризикує не встигнути переробити її, що безумовно вплине на оцінюванні. Повністю виправлену роботу необхідно ще раз показати науковому керівнику за тиждень до захисту, так він зможе спокійно її переглянути і оцінити. Але, таких ідеальних студентів дуже мало, тому що більшість приносять свої роботи за пару днів до захисту, що ставить керівника в незручну ситуацію, і він може спокійно не допустити курсову. Зазвичай, один викладач керує декількома курсовими роботами, і якщо всі його студенти приносять свої твори в останні дні, він фізично не встигає все переглянути і перевірити.

Процес захисту наукової роботи проводиться в присутності комісії і студентів однокурсників. Кожному досліднику виділяється певна кількість хвилин на представлення отриманих результатів. У виступі потрібно розказати про актуальність теми, про ступінь її дослідництва, аргументувати власний інтерес до вивченої проблеми, правильно сформулювати завдання і цілі, а також коротко викласти основні висновки. Вся ця інформація вже присутня у вступі і висновках самої роботи. І якщо ці частини грамотно написані, їх можна використати в якості тексту для виступу на захисті. Не потрібно переказувати всю роботу, а лише найцікавіші і важливіші положення. Виступ можна доповнити плакатами зі схемами, таблицями та іншими графічними матеріалами,які допоможуть як найкраще представити результати проведеного дослідження.

Для того щоб виступ був вдалим, потрібно заздалегідь приготувати його повний і скорочений текст, оскільки багато часу на представлення роботи не виділяється. Якщо немає досвіду в публічних виступах, тоді можна потренуватися дома з родичами або друзями.

Але головним в процесі захисту є не виступ а вміння відповідати на питання комісії. Якщо робота написана власними зусиллями, тоді проблем з цим не буде, головне триматися впевнено і давати короткі, чіткі відповіді, не проявляючи агресії. Буває, що відповіді на поставлення запитання не має, в такому разі,не треба нічого вигадувати, краще відразу зізнатися. Студенти,чиї курсові написані професіоналами, повинні дуже уважно і старанно вивчити свої роботи, щоб ні в кого не склалася думка про несамостійне виконання.
Для того щоб уникнути хвилювання під час виступу, потрібно вибрати серед слухачів декількох знайомих людей і звертатися до них. А перед самим процесом необхідно сконцентрувати всі свої думки на те, що не пов’язане з доповіддю, тому що хвилювання часто заважають виступити гарно і впевнено.

Захист курсової – це демонстрація знань, звіт по опрацьованій темі і своєрідний іспит зі спеціальності. Студент повинен проявити ерудицію у володінні матеріалом, оперувати ключовими цитатами, прикладами і аргументами, щоб зацікавити слухачів. А під час бесіди з членами комісії, він повинен зайняти позицію того, хто веде дискусію, а не того, хто бере участь. Ясність думок, чіткість висловлювання і вміння правильно використовувати свої знання по опрацьованій темі допоможуть отримати гарну оцінку за виконану курсову роботу.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК