Цитування у курсових роботах

Надзвичайно рідко зустрічаються курсові роботи, в яких не існує жодної цитати. Коли в тексті з’являється думка або висловлення відомих науковців, робота стає повнішою. Існує два вида цитат:

1. фрагмент запозичений з класики, який згодом ретельно розбирається;

2. цитування висловів з другорядних джерел, метою яких є підтримка або критичний аналіз точки зору автора курсової роботи.

Кількість використаних цитат залежить від теми роботи. Якщо вона присвячена дослідженню наукових внесків якогось відомого науковця, тоді без цитувань не обійтись. В усіх інших випадках , цитувати потрібно лише тоді, коли зміст фрагменту не можливо передати своїми словами, оскільки вже існуюче формулювання дуже яскраво і точно передає основну думку.

Звичайно, що недосвідченому студенту, чужі висловлення, можуть здаватися дуже мудрими і глибокими за змістом. Але з часом, формується власний критичний погляд на такі речі, що допомагає уникати непотрібних цитувань. Нижчевказані поради допоможуть прискорити цей процес і навчитися правильно обирати необхідні цитати:

1. Коли текст, якого ви хочете цитувати великий за обсягом і займає більше півсторіночки формату А4, його краще розмістити в додатках. Наприклад, аналізуючи якийсь Конституційний закон, доцільніше буде включити його в частині додаткових матеріалів, а в тесті роботи процитувати лише найважливіші фрази з нього.

2. Фрагменти з критичної літератури потрібно цитувати лише тоді, коли вони підтверджують вашу думку або формулюють нові положення. Якщо фраза є банальною, тобто її міг сказати будь хто, не потрібно підкреслювати її авторство. Це стосується також широко відомих статистичних відомостей, особливо, коли автор маловідомий і не може претендувати на авторитетність в межах розглянутої вами проблеми. Але якщо йде мова про думку відомої людини, в якій присутня його неповторна авторська індивідуальність, тоді цитування буде дуже доречним.

Довгу цитату можна також скороти, замінив другорядні фрагменти трьома крапками. Втім, зловживати таким прийомом не потрібно, інакше ви ризикуєте повністю змінити сенс висловлення.

3. У разі, якщо ви не згідні з наведеною цитатою, і вживаєте її для того, щоб заперечити суть, обумовте це до або після висловлення. Це хороший спосіб викласти особисту точку зору.

4. Звичайно, що цитату необхідно правильно оформити, щоб не з’явилися сумніви в тому, хто є її автором, і в якому місті цитованого джерела можна знайти цей фрагмент. При цитуванні обов’язковою умовою є посилання.

5. Виділяти цитати потрібно лапками, які повинні бути не тільки відкриті в належному місті, але й закриті. Багато хто забуває закривати лапки і тоді, стає незрозумілим де закінчується думка цитати і де починається думка дослідника. В деяких книжках цитати оформляються у вигляді вставки, тобто їх текст друкується меншим шрифтом у вигляді окремого абзацу. Однак, в курсових роботах такий спосіб виділення цитати не використовується.

6. Текст цитованого фрагменту повинен повністю співпадати з джерелом звідки він запозичений. Якщо вам потрібно виділити якусь частину з цитати і ви використовуєте для цього інший шрифт, зазначте в дужках, що підкреслення зроблене вами, а не автором цитати. Коментарі і уточнення необхідно розмістити в квадратних дужках. Іноді в тексті автора цитати є помилки стосовно дати, цифри або слова. У таких випадках, цитату потрібно переписати без змін, але після сумнівного елементу вказати в дужках вірний варіант, а біля нього латинське слово sic, що перекладається «саме так».

Отже, цитування є невід’ємною частиною курсової роботи. Зміст цитати повинен повністю відповідати розглянутій проблемі, а текст має бути належно оформленим і не містити помилок. Цитування не є обов’язковим, але думка відомих дослідників-науковців ніколи не буває зайвою, там де вона доречна.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК