Теоретична частина дипломної роботи

Всі розділи дипломного проекту діляться на дві частини: теоретичну і практичну. В теоретичній частині всі завдання розглядаються послідовно і логічно на теоретичному рівні, інформація подається від загального до конкретного, тобто, спочатку необхідно розглянути загальні підходи до вивчення проблеми, потім потрібно окремо зупинитися на кожному з них, і дати їм чітку, якісну характеристику.

Описуючи якесь явище, студент може розглядати його, керуючись хронологічним принципом або логічним. В першому випадку він все вивчає в часовому інтервалі (в історичному аспекті). В другому випадку – автор, керуючись логікою подій, розглядає феноменологію даного явища, визначає, яке місце воно займає серед інших явищ, їх взаємозв’язок, робить його загальне і відмінне визначення і вивчає шляхи його використання на практиці.

В теоретичній частині обов’язково має бути присутня думка автора. Він повинен обґрунтувати кожен свій вибір, показати власну точку зору. А для того щоб дипломна робота була багатою, інформативною і цікавою студент повинен опрацювати велику кількість літератури, щонайменше 30 джерел. Обсяг теоретичної частини повинен бути від 30 до 50 сторінок. Крім цього, її об’єм не повинен сильно відрізнятися від об’єму практичної частини.

Автор не має права розміщати в тексті теоретичної частини копію фрагментів та розділів, які його зацікавили і мають пряме відношення до його роботи. Викладачі і науковці добре обізнані в науковій літературі, вони одразу ж запідозрять присутність плагіату і тоді оцінка буде знижена, а сам автор отримає погану репутацію.

В кінці кожного параграфу студент повинен робити невеликі тезисні висновки, а всю теоретичну частину завершити окремо написаним розділом під назвою «Висновки», де він буде висвітлювати основні теоретичні положення, які були розглянуті в попередньому розділі.

Зазвичай схема написання теоретичної частини наступна:

1. пошук літератури;

2. вивчення літератури і копіювання необхідних фрагментів;

3. співставлення виділених фрагментів, їх узагальнення і логічне розміщення в тексті роботи.

Для того щоб теоретичний розділ був написаний на високому рівні студенту необхідно добре попрацювати протягом 1-3 місяців, все залежить від того скільки часу він може приділити цій справі, а також від особистих здібностей. В будь-якому разі, якщо докласти необхідних зусиль і не жалкувати часу можна досягти гарного результату.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК