Роль наукових статей у написанні дипломної роботи

В написанні наукових робіт основну позицію займають інформативні джерела. На основі різноманітних літературних видань студенти виконують свої перші реферати, а згодом курсову, бакалаврську і дипломну роботу. Чим серйозніше завдання тим ретельніше потрібно підбирати матеріал, тому що від нього залежить якість виконання і рівень оцінювання.

У виборі літератури для написання дипломної роботи особливе значення мають наукові статті, тому що:

1. Спеціалізована наукова стаття допомагає одразу засвоїти специфіку проблеми, яка підлягає дослідженню.

2. Використовуючи інформацію зі статей, завжди можна зробити посилання на різних авторів (підручники ж такої нагоди не дають).

3. В кожній статті є посилання на тих авторів, які вивчали дану проблему, що допомагає розширити список літератури і знайти додатковий корисний матеріал.

Використовування статей має не тільки практичну значимість. Завдяки ним зростає імідж самої роботи в очах наукового керівника і членів комісії. Викладачі завжди високо оцінювали проекти, створені на основі наукових робіт: монографій, статей, тощо; а також ті проекти, які містять декілька джерел осмислення проблеми, різні точки зору авторитетних авторів, тому що на їх основі можна сформулювати особисте бачення проблеми.

Завдяки науковим статтям можна написати достойну дипломну роботу. Не потрібно жалкувати часу на пошук таких літературних джерел. Буває, що трьох статей достатньо для створення плану наукової роботи.

Пошук

Бібліотека – це не єдине місце, де можна знайти хорошу наукову статтю. Останнім часом, легше і економніше (в часовому понятті) підбирати необхідну літературу за допомогою електронних каталогів. Принцип їх роботи надзвичайно простий: достатньо ввести в пошук ключові слова, які містяться в назві проекту, а для того щоб пошук був більш результативним, краще почати із загальних формулювань проблеми, а потім з більш конкретних.

На жаль багато викладачів негативно відносяться до матеріалу з інтернет ресурсів, тому перед тим, як розпочати збір матеріалу, потрібно отримати згоду наукового керівника на використання електронної інформації.

Дійсно, авторитетність деяких сайтів є сумнівною, але в інтернеті є багато розтиражованих рефератів, наукових журналів, статей з конференцій та ін. Подібні джерела мають і традиційні друковані варіанти, на яких можна спокійно посилатися.

Підбір літератури – це перший крок в написанні дипломної роботи, і якщо зробити його в правильному напрямку, успіх гарантований.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК