Проблема дослідження в курсовій роботі

Дізнатися про те, що є проблемою дослідження наукової роботи, не завжди можливо від свого наукового керівника, тому, іноді, доводиться самостійно її визначати. Деякі викладачі не вимагають від студентів вказувати в курсових проблему дослідження, обмежуючи їх лише відображенням основних моментів. Але останнім часом вимоги до написання курсових робіт стали жорсткішими, і питанню проблеми дослідження відводиться особлива увага.

Проблема – це те питання, яке необхідно дослідити. Вона може носити практичний або теоретичний характер. В науковій галузі під терміном «проблема» мається на увазі якась суперечлива ситуація, яка має вигляд суперечливих позицій, що дають пояснення різноманітним явищам, об’єктам і процесам. Ця суперечлива ситуація потребує адекватної теорії, яка може посприяти її вирішенню.

Для того щоб визначитися з проблемою курсової роботи, необхідно ретельно вивчити матеріал, що стосується теми, він надасть всю необхідну інформацію про питання, які були вже досліджені. Потім, потрібно зробити список тих проблем, які раніше не були вивчені, або були вивченні не до кінця, проаналізувати їх, і зважити всі зі і проти. Не потрібно братися за дослідження якоїсь глобальної проблеми. Вона повинна відображати відповідь лише на одне питання, з яким студент зможе впоратися. Проблема роботи повинна стосуватися теми дослідження і не виходити за її межі. Дуже важливо вміти визначати напрямок роботи, йти вірним шляхом. Необхідно уникати питань, які важко вирішуються. Студент повинен розуміти суть проблеми, бути зацікавленим нею, володіти достатньою інформацією і знайти хоча б три способи її успішного вирішення.

Проблема дослідження – це логічне завершення опису актуальності теми, де автор вказує на те, що його тема не може бути реалізована без вирішення проблеми. Вона з’являється на межі старих і нових знань, або може бути повністю вивченою в науці, але не реалізованою в практиці.

Коли проблема правильно поставлена, можна визначитися з стратегією дослідження, тобто, зрозуміти, яким чином знання можуть бути реалізовані на практиці, або, як сформувати нове знання в результаті проведеного дослідження. Правильно сформулювати проблему означає відокремити головне від другорядного, з‘ясувати те, що є вже відомим і те, що невідомо про предмет дослідження.

Визначаючи проблему дослідження, студент дає відповідь на питання про те, що необхідно вивчити з того, що не було вивчено. Для обґрунтування проблеми потрібно навести декілька доводів на користь її реальності, знайти змістовний зв’язок між нею та іншими проблемами.

Для того щоб надати певної оцінки проблемі, необхідно виявити всі умови, необхідні для її вирішення, включаючи методи, прийоми та засоби; знайти серед вже вирішених питань аналогічні проблеми, це допоможе значно звузити область дослідження.

Будь-який студент-дослідник може легко і швидко визначити проблему дослідження, якщо йому вдасться зрозуміти, де проходить межа між відомим і невідомим.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК