План реферату

Реферат – це найпростіша наукова робота, в якій студент повинен розкрити схематично певне питання, по якому думки вчених не зійшлися, а це означає, що бачення кожного з них були відтворені в різних підручниках і посібниках. Автор реферату не повинен аналізувати інформацію, а лише переказати її зміст, бажано своїми словами, і цього буде достатньо.

Написати план реферата не складно. Саме слово «План» потрібно замінити словом «Зміст». Потім необхідно вказати найменування частин, з яких складається реферат, дотримуючись його логічної структури: вступ, декілька розділів, бібліографічний список, висновки, додатки (якщо вони є). Затверджувати план у наукового керівника не потрібно, хоча іноді трапляється, що викладач цього вимагає.

Зазвичай об’єм реферату сягає від 10 до 20 сторінок. І якщо вирахувати з цієї кількості титульний лист, зміст, вступ, висновки і додатки, тоді на основну частину приходиться від 6 до 16 сторінок, що не є так багато. Якщо реферат складається лише з 10 сторінок, тоді в плані не потрібно вказувати найменування розділів, замість цього необхідно написати «Основна частина». В рефераті з більшим об’ємом можна перелічити всі назви розділів і параграфів, якщо вони є.

Загалом план має такий вигляд:

Вступ

1. Найменування першого питання.

2. Найменування другого питання.

3. Найменування третього питання.

Висновки

Список літератури

Додатки

План реферату оформлюється за такими ж правилами, що і весь реферат: той самий шрифт, інтервал і т.д. Оформлення залежить від вимог навчального закладу до якого відноситься дана наукова робота.

Отже, для того щоб написати план не потрібно багато часу. Це є найпростіший етап виконання роботи. Головне – план повинен бути логічним і точним, щоб правильно ознайомити читача з усією структурою реферату.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК