Підготовка і презентація роздаткового матеріалу для захисту дипломної роботи

Під час захисту дипломного проекту студенти досить часто використовують різноманітні роздаткові матеріали, щоб зацікавити членів комісії і додати доповіді точності, конкретики та лаконічності. Звісно, ілюстративний матеріал потрібен не завжди, наприклад, він недоречний для юридичних та історичних тематик. Але не можливо обійтись без роздаткового матеріалу, якщо мова йде про дипломні, які присвячені проблемам туризму, маркетингу, економіки та ін. Треба погодитися з тим, що іноді одного тексту доповіді недостатньо для того, щоб глибше ознайомити слухача з дипломним проектом. В таких випадках ілюстрації допомагають здійснити цей процес. І, якщо матеріал створений грамотно, він позитивно вплине на оцінку і на авторитет самого автора роботи.

Етап підготовки

Для атестаційної комісії найважливішими є аналітична і рекомендаційна частини роботи, тобто її другий і третій розділ. Одних висновків тут замало – автору потрібно наочно показати, як він пов’язав результати проведеного аналізу з представленими в роботі пропозиціями та рекомендаціями. А для цього необхідно розробити схеми, графіки, діаграми, таблиці, в яких можна стисло та ефектно представити текст. Завдяки роздатковим матеріалам досвідчені члени комісії, без зайвих слів, зможуть одним поглядом охопити і осмислити все необхідне, що допоможе їм зробити висновки щодо компетентності автора та якості дипломної роботи.

Перед тим, як перейти до створення наочного матеріалу, потрібно переглянути всю роботу, і проаналізувати ті таблиці, які в ній вже присутні. Автор повинен вибрати 2-4 таблиці, які повністю представляють виконаний ним аналіз та запропоновані ним рекомендації. Так само необхідно вчинити і з іншими малюнками (схемами, діаграмами, та ін.).

Говорячи про стандартний пакет роздаткового матеріалу, потрібно зауважити, що він повинен складатися щонайбільше з 10 сторінок формату А4. Перші дві сторінки являються свого роду офіційними, на них автор знайомить з цілями та завданнями проекту, а також з ключовими термінами. Решта сторінок повинні містити малюнки, які стосуються тексту другого та третього розділу. Не варто розміщувати декілька наочних матеріалів на одному папері, це заважає сконцентрувати увагу. На одній сторінці має бути лише один малюнок.

Презентація під час захисту

Презентація наочного матеріалу повинна відбуватися водночас з доповіддю автора, тобто кожне своє слово автор повинен підкріплювати роздатковими матеріалами. Для того щоб не заплутатися, в тексті доповіді потрібно робити відмітки стосовно демонстрації конкретного малюнку (лист №…), тоді все буде відбуватися чітко. Автор повинен також своєчасно звертати увагу членів атестаційної комісії на той чи інший матеріал. Для цього він може використовувати фразу: Зверніть увагу на лист №…, Дивіться на лист №… . Головне, щоб словесна презентація проекту і демонстрація роздаткового матеріалу йшли паралельно, тоді успіх автору буде гарантований.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК