Недоліки в написанні дипломної роботи

Ідеально виконаних наукових робіт не існує. Це стосується і дипломних проектів. На жаль, відсутність зауважень з боку наукового керівника розцінюється його колегами, як бездіяльність, і викладач мусить знайти хоч якісь слабкі місця в роботі студента. І саме цікаве, що такі місця є, і зауваження до них завжди обґрунтовані. Якщо студент хоче, щоб його робота була написана на 90% правильно, він мусить добре попрацювати над нею або замовити її у професіоналів. Якими ж є основні недоліки дипломних робіт?

Те, що для одного викладача є серйозною помилкою, для другого може нічого не означати, але існують такі помилки, яких абсолютно всі вважають неприйнятними, а саме:

1. Нелогічний зв’язок частин проекту. Всі розділи повинні йти в логічній послідовності, формуючи один смисловий ланцюжок.

2. Відсутність посилань. Факти, які присутні в тексті роботи, і на основі яких побудовані всі роздуми і висновки, повинні бути обґрунтовані підтвердженнями з конкретних інформативних джерел.

3. Відсутність висновків в підрозділах і розділах роботи.

4. Неправильне оформлення роботи. Це стосується нумерації сторінок, графічного матеріалу, розмітки сторінок, вибору шрифта, оформлення таблиць, і взагалі будь якої невідповідності основним вимогам.

5. Помилки в графічних матеріалах та документах, що містяться в додатках проекту.

6. Відсутність актуальності теми. Цей суттєвий недолік є майже невиправним, тому для уникнення такої помилки необхідно з самого початку обговорити це питання з науковим керівником.

Всі ці типові недоліки присутні, в певній мірі, майже в кожній дипломній роботі. І якщо їх кількість велика, оцінка проекту може бути знижена. Більшість з цих помилок виявляються ще під час попередньої перевірки, тому у кожного студента є нагода їх виправити.

Взагалі, при написанні дипломного проекту головне – правильно організувати сам процес, бути уважним і не лінуватися перевіряти роботу по декілька разів на «свіжу» голову, таким чином легше помітити всі помилки. А крім цього, потрібно узгоджувати з науковим керівником кожний свій крок і вчасно давати йому роботу на перевірку. Недоліки бувають в усьому, і кожний автор робить помилки. Важливо – вміти їх правильно аналізувати і в майбутньому не повторювати.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК