Мета і завдання курсової роботи

Курсова робота – це кінцевий етап вивчення певної дисципліни, метою якого є глибоке вивчення якоїсь малодослідженої, актуальної проблеми.

Найчастіше метою курсової роботи вважаються наступні положення:

1. Навчитися самостійно опрацьовувати матеріал.
2. Поглибити, розширити і закріпити свої теоретичні знання.
3. Підготуватися до виконання дипломної роботи.
4. Навчитися формулювати і послідовно висловлювати свої думки, а також будувати логічні докази.
5. Навчитися публічно представляти свою наукову роботу і відстоювати свою думку.

Загальну мету курсової роботи вказують у вступній частині, де автор повинен також обґрунтувати актуальність теми, завдання, методи дослідження та ін. Описуючи мету своєї роботи, потрібно використовувати правильні формулювання: дієслово «робити» слід замінити такими словами, як «встановити», «розкрити», «виявити», «визначити» і т.д. Автор повинен чітко і своїми словами описати мету роботи, порівнюючи при цьому різні точки зору та висловлення, які стосуються проблеми, що досліджується.

Мета впливає на зміст усієї роботи. Після опрацювання літератури, необхідно виділити основну проблему, і визначитися з тим, як її вирішити. Саме відповідь на це питання і буде метою курсової роботи, яка стане основою для створення плану, теоретичної і практичної частини.

Мета – це підсумок роботи, заради якої виконувалась курсова. Це найважливіше питання, суттю якого є розкрити тему наукової праці. Чітка мета додасть всій роботі логічності, системності і допоможе визначити її завдання.

Зазвичай, курсова робота має одну-дві мети, а завдань – декілька, все залежить від теми. В основному в якості завдань курсової роботи використовують наступні формулювання:

1. Вивчення діяльності об’єкта.
2. Вивчення теорії.
3. Характеристика об’єкта.
4. Розробка методів вдосконалення діяльності об’єкта.
5. Оцінка фінансового стану.
6. Аналіз і оцінка функціонування об’єкта.

Всі завдання наукової роботи повинні відповідати темі і поставленим цілям. Якщо курсова складатиметься не тільки з теоретичної частини, але й з практичної, тоді кількість завдань буде більша.

Чітко поставлені завдання допоможуть автору заздалегідь визначитися з шляхами дослідження обраної теми та її актуальності.

Завдання роботи необхідно вказувати у визначеному порядку, тобто в тій послідовності, в якій автор буде їх розкривати в процесі написання курсової. Спочатку повинні йти завдання, які стосуються теоретичної частини, а потім ті, що носять практичний характер. До останнього виду відносяться також завдання, що стосуються раціоналізаторських пропозицій і способів вдосконалення діяльності об’єкта.

Отже, визначившись з метою курсової роботи, студент повинен чітко представити собі, яким чином він буде йти до неї, тому що шляхи її досягнення і є завданнями його наукової праці. Правильно поставлені завдання повинні описувати послідовність дій, необхідних для досягнення цілі.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК