Як вибрати тему дипломної роботи

Процес написання дипломної роботи починається з вибору теми дослідження. Студент може її вибрати із запропонованого кафедрою списку або розробити самостійно.

Існує така категорія людей, для яких дипломний проект є нагодою показати всі свої вміння і знання, які протягом декількох років старанно вчилися і свідомо бажали досягти високих результатів. Вони знають, що диплом – це свідчення рівня їх компетентності спеціаліста. І саме для таких студентів вибір теми дипломної роботи є дуже важливим питанням.

Оптимальним способом розроблення теми є продовження тої, яку студент опрацьовував протягом попередніх років навчання. Тобто, якщо дипломний проект є продовженням курсового, можна просто дещо змінити вже існуючу назву і працювати в тому ж напрямку, що й раніше. Логічним завершенням процесу наукових вишукувань: написання рефератів, статей, доповідей для конференцій та іншого, є об’єднання всього напрацьованого матеріалу в одне ціле. Але, якщо на протязі всіх учбових років студент писав роботи з різних тем, тоді йому потрібно вибрати ту галузь, яка йому більше подобається і в якій він краще обізнаний.

В будь-якому разі тема дипломної роботи повинна бути:

1. Цікавою – в першу чергу самому автору, щоб процес написання роботи не перетворився на вимушену працю.

2. Безпосередньо пов’язаною з майбутньою професією – працюючи над дипломним проектом деякі студенти мають можливість підготуватися одночасно і до трудової діяльності. Крім цього, людина з кваліфікацією спеціаліста отримує більш оплачувану роботу.

3. Достатньо розробленою – лише така робота високо оцінюється. А для цього потрібно опрацювати велику кількість літературних джерел, правильно вибирати необхідні фрагменти, і на основі їх аналізу робити власні висновки. Чим більше конкретної , точної і суттєвої інформації містить дипломна робота, тим вона повніша і якісніша. Студент не може знати всього з тої галузі, до якої належить проблема, яку він досліджує, тому для розкриття теми йому необхідно використовувати думки авторитетних науковців.

Обираючи тему самостійно, студенту краще не занурюватися в складні й незрозумілі поняття, інакше він ризикує провалити весь проект. Тим більше, потім поміняти тему майже неможливо. Потрібно пам’ятати, що правильно обрана тема – це перший крок до успіху. а людина успішна в тому, в чому вона добре обізнана.Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК