Як скласти план дипломної роботи

Дуже часто причиною зниження оцінки за виконання дипломної роботи є не розкрита тема або розкрита в недостатній мірі. Як уникнути такого фіналу? Правильне структурування дипломної роботи залежить від того, наскільки вірно складений її план. Неважливо, як її виконують: самостійно чи на замовлення, у будь-якому разі, автор змушений звернутися до плану.,тому його необхідно скласти грамотно.

Дипломна робота представляє собою текст зі складною структурою: вступ, основні частини, висновки, список літератури, додатки. І саме відповідно до цієї структури й повинен бути складений план. Логіка піднесення матеріалу має йти від загального до конкретного: спочатку – теорія, потім – аналіз конкретної проблеми, яка стосується теоретичних положень, і вкінці – виявлення шляхів вирішення поставлених завдань, задля досягнення цілей роботи.

Зазвичай,студент складає план своєї дипломної роботи разом з науковим керівником. Як тільки він отримує тему, йому необхідно одразу ж підійти до викладача і попросити його допомогти скласти план (зміст). Це необхідно зробити якомога раніше, поки керівник має вільний час і не завантажив себе перевіркою чорнових матеріалів дипломних робіт інших студентів. Якщо викладач занадто зайнятий і відмовляється допомогти в цій справі, студент повинен самостійно скласти план і дати його йому на затвердження. Трапляється, що викладач зовсім не має часу і радить студенту самостійно розпочати роботу над написанням дипломного проекту. Як бути? В такому випадку не потрібно падати духом, а працювати. Студент може взяти декілька підручників, де присутня інформація, що стосується його теми (зазвичай, це окремий розділ, що складається з декількох параграфів), порівняти точки зору різних авторів, проаналізувати всі пункти і скласти з усього одне ціле, такий собі «Зміст», в якому можна вмістити всю інформацію. Можна зовсім нічого не складати, а просто взяти ту схему роз’яснення теми, яка більш за все сподобалась, і на її основі розпочати роботу над дипломним проектом.

Студент повинен пам’ятати, що всі структурні частини наукової роботи є з одного боку самостійними, а з іншого – взаємопов’язаними. Вони повинні передувати одна одній, бути продовженням попереднього і т.д. Ця умова є особливо важлива в написанні основної частини, де розділи і параграфи повинні логічно слідувати один за одним, послідовно розкривати тему роботи і бути об’єднаними на початку «Вступом», а в кінці «Висновками».

Також, автор повинен знати, що з формулюваннями назв структурних частин основних розділів роботи необхідно працювати якомога гнучкіше. Найменування теми повинно бути викоритсаним у різних варіантах, але жодна з назв розділів і параграфів не має повторюватися буквально, це може заплутати читача і суттєво знизити оцінку.

Отже, працюючи над складанням плану дипломної роботи необхідно пам’ятати про такі речі:

1. В процесі розроблення плану потрібно відштовхуватися від формулювання теми.

2. В назвах параграфів і розділів необхідно використовувати слова з назви теми.

3. Найменування розділів і параграфів не повинні повторюватися.

4. Формулюючи структурні частини наукової роботи потрібно керуватися принципом: від загального до конкретного. Це стосується також і логіки викладення матеріалу. Назви структурних частин повинні поступово розкривати аспекти дослідження.

Ці нескладні правила допоможуть впоратися з таким не легким завданням, як складання плану дипломної роботи. Головне – не забувати про них і правильно використовувати.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК