Як написати висновки дипломної роботи

Заключною частиною дипломного проекту є формування висновків. Вони представляють собою підведення підсумків проведеної роботи над розкриттям і вивченням питання дослідження.

Отже, в заключній частині повинні бути присутні:

1. Висновки по теоретичній частині.

2. Результати, отримані під час аналізу об’єкта дослідження.

3. Наукова новизна роботи.

4. Перспективи розвитку нововведень.

5. Висновки по рекомендаційній частині (якщо вона є).

Правильними вважаються ті висновки, в яких присутні всі пункти, які були зазначені у вступній частині. А для того щоб процес формування підсумків не був складним, необхідно виписати на листочку паперу всі цілі, які були вказані у вступі і дати на них відповідь, при цьому, важливо вказати й на актуальність та значимість проведеної роботи.

Дуже добре, якщо у студента є примірник заключної частини якоїсь схожої ха темою дипломної роботи, це допоможе йому правильно зорієнтуватися і уникнути більшості помилок. Але, якщо його не має, тоді на допомогу прийдуть загальні рекомендації:

1. Висновки повинні починатися з невеликого вступу: 2-3 речення про значимість заключної частини.

2. Текст повинен бути лаконічним, стосуватися лише найважливіших питань, не містити метафор і епітетів.

3. Можна взяти вже написані висновки до кожного розділу і параграфу, дещо їх перефразувати і вставити у заключній частині – це полегшить процес роботи.

4. Завершити цей розділ потрібно узагальненнями – короткими висновками загального характеру, наприклад, написати про те, як розроблена програма може покращити ситуацію в тій чи іншій галузі.

5. Обсяг заключної частини – 3-4 друкованих сторінок.

Зазвичай члени комісії, частіше за все, читають саме висновки, тому студент повинен поставитися до їх написання відповідально. Для цього йому потрібно знати основні вимоги щодо написання всієї роботи. Якщо деякі пункти йому стануть незрозумілими, він може звернутися за поясненнями до свого наукового керівника.

Зазвичай висновки оформлюються у вигляді пронумерованих абзаців, що надає матеріалу чіткості.Чим вони глибші, тим вище науковий рівень проведеного дослідження. Висновки повинні насамперед стосуватися результатів, яких автор досяг під час вивчення проблеми, вони можуть бути, як позитивними, так і негативними. Головне – зроблені підсумки повинні бути логічними і відповідати змісту дипломної роботи.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК