Доповідь для захисту дипломної роботи

Доповідь для захисту дипломної роботи

Для проведення захисту своєї наукової роботи, студент пише доповідь, яку згодом зачитує перед комісією. Незважаючи на те, що зміст цієї доповіді не регламентується і автор пише її виключно для себе, вона повинна мати чітку структуру.
Зазвичай, кожному студенту відводиться лише декілька хвилин для виступу, тому обсяг тексту доповіді повинен бути не більше 4 друкованих сторінок, написаного 14 кеглем і шрифтом Times New Roman.

Доповідь повинна починатися зі стандартного вступу – це звернення до членів комісії, оголошення теми роботи та ім’я наукового керівника. Автор обов’язково повинен назвати предмет і об’єкт дослідження, перелічити цілі і завдання, обґрунтувати актуальність проблеми та її значимість в різних галузях. Оскільки вся ця інформація знаходиться у вступній частині самої дипломної роботи, студенту потрібно лише переписати основні моменти.

Щодо теоретичної частини: тут автору потрібно описати предмет дослідження, лаконічно і коротко пояснити його значимість, способи дослідження. Було б добре використати ілюстрації, таблиці, діаграми, все те, що може схематично відобразити суть проведеної роботи. Студенту потрібно також вказати на проблеми, які виникали під час дослідження та шляхи їх вирішення. Все це можна знайти в аналітичному розділі роботи. Тому для того щоб підготувати цю частину доповіді, необхідно ретельно перечитати всю дипломну роботу.

Переходячи до завершального етапу захисту, автор повинен дати декілька рекомендацій щодо рішення тих чи інших проблем. Можна продемонструвати очікувані результати від впровадження розробок студента, описати перспективу їх реалізації і розвитку. Автор повинен пам’ятати про те, що кожне сказане ним слово має бути підтверджене певними фактами. Необгрунтована інформація, неточні дані і сумнівні факти погано вплинуть на оцінюванні роботи.

Захист дипломної роботи – це підведення підсумків, тому студент повинен декількома реченнями зробити аналіз проведеного ним дослідження і ознайомити з кінцевими результатами.

На всі питання автор повинен давати чіткі відповіді і не сперечатися. Якщо у когось з присутніх виникнуть зауваження щодо дипломної роботи або роз’яснень студента, він не повинен реагувати агресивно, а погоджуватися з тим, що десь припустився помилки.

Закінчивши свою промову, автор повинен подякувати членам комісії і всім присутнім за увагу.
Дякуємо!

Ваше замовлення надіслано!
Зовсім скоро ми з Вами зв'яжемося
для підтвердження замовлення.
ОК